Місце-загадка на мапі України

Вистачає у нас древніх місць, походження і призначення яких до сих пір залишаються загадкою. Ми вже розповідали про український Стоунхендж. Настала черга ще одного таємничого об’єкта — дивного скупчення пагорбів і низин, що отримало назву Мавринський майдан (від довколишнього села Мавріно, в кінці минулого століття «поглиненого» селом-сусідом Межиріч).

Місце-загадка на мапі України
reactor.cc

Тут не ростуть дерева і не літають птахи, а в день весняного рівнодення сонце ховається прямо в центральній западині земляного насипу. Якщо подивитися на Мавринський майдан з висоти пташиного польоту, можна розгледіти зображення величезного павука або краба.

Місце-загадка на мапі України
travels-ukraine.com

За однією з версій, Мавринський майдан являє собою козацьку оборонну споруду. Однак занадто заплутана форма «фортеці» викликає більше запитань, ніж відповідей.

Місце-загадка на мапі України
shukach.com

Згідно іншої версії, подібна площадка могла утворитися в результаті розкопок курганів або після влаштування в них селітрових розробок. Втім, чітка симетричність земляних валів, високі «отвори-підкови» та інші особливості кидають тінь і на цю гіпотезу.

Місце-загадка на мапі України
павлоград.dp.ua

Ще одне цікаве припущення: це місце могло слугувати своєрідною старовинною обсерваторією для визначення пори року.

Місце-загадка на мапі України
anga_dnepr / instagram.com

Як би там не було, але Мавринський майдан обов’язково потрібно побачити своїми очима. Дістатися сюди можна з Павлограда на маршрутці: вийти біля села Межиріч, а потім пройти пішки.

Місце-загадка на мапі України
inna_lis1 / instagram.com

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Оцените статью
( Пока оценок нет )
Поделиться с друзьями
Удивительный мир

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.