Вчені виявили, яким чином гарячий чай шкодить здоров’ю людини

Вчені виявили, яким чином гарячий чай шкодить здоров'ю людини

Щоб уникнути раку стравоходу, краще не вживати гарячий чай.

Любителі гарячого чаю піддають себе підвищеному ризику розвитку раку.

Взимку бажання з’їсти тарілку гарячого наваристого супу або випити чашку-другу гарячого чаю може бути непереборним. Але дослідники Американського онкологічного товариства настійно рекомендують утримуватися від споживання їжі і напоїв, що відрізняються високою температурою. За словами фахівців, така звичка асоціюється з розвитком раку стравоходу.

Дослідниками були вивчені дані понад 50 000 осіб. Вчені виявили: у людей, які регулярно п’ють чай, температура якого вища за 60 градусів, ризик розвитку раку стравоходу на 90 відсотків вищий (порівняно з тими, хто байдужий до гарячого напою). Щоб піддатися такому ризику, достатньо випивати близько 700 мл на день, тобто близько двох великих чашок гарячого чаю.

“Сонячний опік може посприяти раку шкіри, паління — раку легенів, а гаряча їжа і напої — раку стравоходу. Останні травмують ніжну слизову тканину травного органу, і з часом це може призвести до клітинних змін, утворення злоякісних клітин”, — пояснюють експерти.

Яку ж температуру повинен мати чай?

Фахівці пояснюють: одразу після заварювання він зазвичай має температуру від 80 до 95 градусів. Якщо дати чаю охолонути на кілька градусів і випити лише одну чашку, навряд чи трапиться щось небезпечне. До того ж, такий напій навряд чи можна випити залпом. Але любителям чаю, які не обмежуються однією чашкою, вживають його у кількості, що більша за 500 мл за день, важливо стежити за тим, щоб температура напою не перевищувала 60 градусів, — такою є рекомендація вчених.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Оцените статью
( Пока оценок нет )
Поделиться с друзьями
Удивительный мир

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.